Współpraca z Uczelnią Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej

Miło nam poinformować że rozpoczęliśmy współpracę z Uczelnią Techniczno-Handlową im Heleny Chodkowskiej z Warszawy. Mamy nadzieję na prężną i żywą kooperację.

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej pod swoją obecną nazwą funkcjonuje od 21 lutego 2014 r. posiada jednak wieloletnią tradycję. Uczelnia widnieje w rejestrze uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod numerem 5.

Została utworzona na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej z 28 maja 1992 r. (DNS-3-TBM-31/92) jako Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu. Podczas ponad swojej ponad dwudziestoletniej historii Uczelnia zmieniała nazwę jeszcze dwa razy: w 2004 r. na Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa oraz w 2006 r. na Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej pod którą to nazwą uczelnia funkcjonowała do niedawna. Zmiana nazwy na Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej spowodowana była włączeniem Wyższej Szkoły Cła i Logistyki w struktury Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej. W związku z łączeniem szkół wyższych o różnych profilach kształcenia istotna zmiana nazwy uczelni była konieczna aby odzwierciedlić nową, szerszą ofertę programową. Obecna nazwa Uczelni łączy w sobie zarówno kształcenie na kierunkach technicznych, jak i społecznych.

Połączenie Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej oraz Wyższej Szkoły Cła i Logistyki było ukoronowaniem czteroletniej, ścisłej współpracy obu placówek i trwającego rok procesu przygotowawczego w którym uczestniczyły środowiska akademickie obu uczelni.

Uczelnia funkcjonuje w dwóch kampusach w Warszawie: przy ul. Jagiellońskiej 82F (dotychczasowej siedzibie Wyższej Szkoły Cła i Logistyki) oraz przy Al. Jerozolimskich 200 (dotychczasowej siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej).

Więcej na: http://www.uth.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *